Množství: 0 produktů Celkem: 0,00,- Kč

OPRAVY čelních skel


MOHLO BY VÁS ZAJIMAT :  přestaby ELEKTRO KOLA  EV BIKE  a DETAILING rozleštění a konzervace nano karoserie
AKCE k opravě praskliny:  dezinfekce vozidla EVAPO  za 200,- s DPH ( standartně 400,-)
                                                       Pískování VIN CODE  za 500,- s DPH  celé auto

Opravy autoskel - nejčastější otázky

Jsme proškoleni a vybaveni od Německé firmy,
Společnost PS Service Systeme GmbH je v současné době světovým lídrem v oblasti vývoje a výroby technologie určené na opravy prasklin čelních dvouvrstvých autoskel.

Chceme více přiblížit a osvětlit problematiku oprav čelních skel v kvalitě Mercedes-Benz a BMW a zároveň objasnit původ některých negativních informací, které se v souvislosti s opravami autoskel v minulosti vytvořily. Ukážeme, jakých pokroků v opravách prasklin bylo dosaženo díky intenzivnímu vývoji technologie PS! Tak např. s pomocí této naší technologie je možné velmi kvalitně opravit autosklo s minimálním ohledem na stáří a tvar praskliny!

Zákazníci vědíí, že prasklina nemusí vždy nutně vést k výměně autoskla, která vlivem lidského faktoru představuje pro vozidlo potenciální riziko poškození karoserie a netěsností a podobně. Navíc z připojištění čelního skla vám každá pojišťovna opravu praskliny 100% zaplatí, tedy bez nutnosti hradit spoluúčast.

Pomocí kvalitních nástrojů a technologie PS SERVIS SYSTEME, se dá opravou praskliny, která trvá max. 1 hodinu, dosáhnout obnovení původní pevnosti a stability autoskla.

Ceny jsou dle poškození od 700,- až 900,- , zcelování povrchových vad 100,- . ceny s DPH

 

Smluvní pojišťovny

 

Česká Pojišťovna

Kooperativa

UNIQUA

Triglav

Allianz

HP

WUSTENROT

ČSOB Pojišťovna

Direct Pojišťovna

AXA

 GENERALI

 

 

OPRAVY DROBNÝCH PRASKLIN ČELNÍCH SKEL

OPRAVUJEME DROBNÉ PRASKLINY ČELNÍCH SKEL
           VELIKOST PRASKLINKY K OPRAVENÍ JE AŽ 5 cm poloměr ( 10 cm průměr ), pojišťovny optimalizují velikost na 4 - 5 cm                        OPRAVA ZABERE CCA 60 minut

PRO OBJEDNÁNÍ OPRAVY VOLEJTE 608245458,777245458Co je to vlastně oprava autoskla?

Oprava neboli scelení je alternativou k celkové demontáži a výměně autoskla. Konkrétně dochází k opravě praskliny pomocí odsátí vzduchu z dutiny praskliny a jeho nahrazení speciální látkou, která má index lomu světla stejný jako sklo.
Opravou dojde k obnovení původní pevnosti a stability autoskla a zároveň k významnému zlepšení optických vlastností v místě původního poškození. 80% prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla.

Podle tvaru pak rozlišujeme jednotlivé typy prasklin takto:

Proč si nechat opravit prasklinu na čelním skle?

Důvodů, proč si mnozí nechávají opravit čelní sklo je několik:

Finanční:

  • bez připojištění může být výměna autoskla velmi drahé

  • i s připojištěním nemusí limit pojistného plnění vždy pokrýt veškeré náklady na výměnu autoskla a klient pak musí doplatit 

  • v případě opravy nehradí klient spoluúčast

  • s původním originálním sklem neztrácí vozidlo  prodejní hodnotu

  • za prasklinu ve stírané ploše dnes hrozí ztráta až 5 bodů a pokuta do 10.000,- Kč

Technické:

  • nepodstupujete riziko, že nalepením nového skla vzniknou netěsnosti, nebo že při vyřezávání původního autoskla dojde k poškození karoserie či interiéru

  • opravou praskliny dojde k trvalému zamezení dalšího rozšiřování praskliny

  • obnova bezpečnostní funkce v místě, kde se airbag spolujezdce při aktivaci opírá o čelní sklo

Časové:

  • řada majitelů upřednostňuje raději rychlou opravu na počkání (do 1 hodiny), než zdlouhavou výměnu čelního skla s nutností odstavit vozidlo z důvodu na bezpečné zaschnutí lepidel


Co na opravy autoskel říkají pojišťovny?

Všechny pojišťovny uznávají tuto metodu opravy. Důvod je jasný, pojišťovnu přijde tato cesta odstranění praskliny levněji než výměna autoskla. Některé pojišťovny dokonce opravu vyžadují, pokud prasklina splňuje jejich vnitřní směrnice o velikosti a umístění na ploše skla.

Pojišťovna je povinna uhradit opravu i tzv. nesmluvním autoservisům za předpokladu, že klient dodržel řádný postup nahlášení pojistné události a umožnění prvotní prohlídky poškozeného skla osobou, která je k tomu oprávněna danou pojišťovnou.

V budoucnosti budou hrát opravy autoskel z pohledu pojišťoven stále větší a větší roli, tak jak je tomu i v západní Evropě. 

Jaké typy autoskel je možné opravit?

Naší metodou lze opravit jakákoli dvouvrstvá automobilová skla. Nezáleží na tom, zda se jedná o sklo čiré, tónované, vyhřívané či reflexní. Kromě osobních je možné kvalitně zacelit i autoskla nákladních automobilů a  robustní autobusová skla.
Určitě pomocí této metody nelze opravit kalená skla, boční a zadní, která se v případě rozbití rozpadnou na tisíce kousků.

Je po opravě ještě něco vidět?

Ano, každá oprava autoskla po sobě zanechává určité optické stopy, které se ve výsledku mohou lišit podle typu praskliny. U nás a nejlepší a nejserioznější autoservisy Vás dopředu na vzorovém čelním skle seznámí s tím,co  můžete od opravy očekávat.
Po opravě je původní prasklina v pohledu do interiéru vozu ve většině případů již neviditelná. Řidiči tak nehrozí pokuta ani ztráta bodů a bez problémů projde STK.

Měla by mít technologie na opravy autoskel ATEST?

Oprava čelního skla je zásahem do homologace vozidla a proto by měly mít všehny technologie na opravy čelních dvouvrstvých skel používané v ČR, schválení Ministerstva dopravy ČR, které na základě rozhodnutí vydá ATEST 8SD. Každý klient pak po opravě autorizovaným servisem obdrží osvědčení o provedené opravě autoskla.
Smutnou skutečností je, že mnoho technologií je v ČR používáno bez atestu.
Naše technologie PS má řádný ATEST 8SD 3129.

Je možné opravit prasklinu v jakémkoli místě čelního skla?

Legislativa EU vylučuje opravy dvouvrstvých autoskel v zorném poli řidiče - EHK č.43.
Zorné pole řidiče ovšem není plocha, kterou zabírají stěrače. Pro přesné stanovení hranic plochy zorného pole se nejlépe obraťte na konkrétní autorizovaný autoservis.

Jak velkou prasklinu je možné opravit?

Technicky je v podstatě možné opravit prasklinu bez ohledu na její velikost či délku (běžně do 10 cm). Prasklina ovšem nesmí ani jedním koncem zasahovat do okraje autoskla a vstupní otvor (místo dopadu kamene - kráter) by neměl být větší než cca 5 mm.

Záleží na stáří praskliny a míře jejího znečištění?

Nezáleží za předpokladu, že si prasklinu necháte opravit v autoservise, kde na opravy autoskel používají výhradně profesionální technologii.

Co tedy představují černé skvrny uvnitř praskliny?

Tmavé zabarvení (lépe viditelné, pokud si prasklinu zevnitř skla podložíte bílým papírem) je výsledkem průniku vzduchu do dutiny praskliny, kde mezi první vrstvou skla a fólií způsobuje určitou optickou vadu, pro niž je typické černé zabarvení.
Kvalitně provedenou opravou praskliny dojde ke 100% vysátí vzduchu a jeho nahrazení speciální látkou, která má index lomu světla stejný jako sklo.
Pokud vám někdo provedl opravu autoskla a opravný materiál se již po několika týdnech vydrolil a zanechal po sobě nepříjemný kráter, tak je to nejspíše způsobeno tím, že opravou nedošlo ke 100% odsátí vzduchu, který vlivem své roztažnosti vytlačil výše zmíněný opravný materiál ven. V horším případě vám zbytky vzduchu (viditelné jako černé fleky) mohou způsobit další rozšiřování praskliny a to nemluvíme o tom, že opticky prasklina vypadá spíše jako neopravená.

Jaké typy servisů dnes provádí opravy autoskel?

Opravy čelních skel dnes neposkytují jen specializované firmy typu Autosklo , ale i řada servisů, které v náplni své činnosti nemajít výměny autoskel. To znamená, že opravy najdete např. u pneuservisů, myček vozidel a u naší firmy AUTO JH.
.

Kolik stojí oprava jedné praskliny?

Cena opravy autoskla je závislá na více faktorech, proto je nejlepší obrátit se pro stanovení ceny za opravu konkrétní praskliny náš servis, orientačně  od 700,- - 900,-  s  DPH  VOLEJTE 608245458

KONTAKT

Jiří Hradecký - Auto JH Martin Hradecký - Antény JH
Bratří Štefanů 492/63 Rybova 1908/31
500 03 Hradec Králové 500 09 Hradec Králové
+420 608 245 458 +420 774 245 458
hradecky.hk@seznam.cz martin.hradecky@seznam.cz
www.autojh.cz www.antenyjh.cz