Množství: 0 produktů Celkem: 0,00,- Kč

ELEKTRICKÝ PŘEDEHŘEV DEFA

 

Image description

JEDNÁ SE O NEJJEDNODUŠÍ DOKONALÉ TOPENÍ, KTERÉ VÁM ZAJISTÍ KOMFORT

topení se skládá  z vnitřního ventilátoru v keramickém provedení, přihřívacího elementu na blok motoru, řídící a nabíjecí jednotky, která kontroluje a udržuje baterii v 100 procentním stavu (např. tuto Švédskou  nabiječku C-TEk v BMW nabiízejí jako originální příslušenství za cca. 2800,-) . Jsou k dispozici dvě sady   

                      

                      sada s DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM..............................................14400,-

 Dále je součástí dle typu motoru cca. přes 700 typu elementů dle typu auta a jeho motoru v cenách od 1000,-  až  2700,-

MONTÁŽ  je dle vozidla a v závislsti s dálkou , nebo hodinami  pohybuje se od 4500,-  až  6000,- všechny ceny uvedeny bez DPH

FUNKCE je téměř dokonalá , zařízení pracuje obdobně, jako ekvitermní regulace nejmodernějších topení. nastavíte předpokládanou dobu odjezdu a zařízení samo, v závislosti na venkovní teplotě, spustí předehřev (např -5 , spustí 80 minut předem , 0 st, 45 min předem , -25 st, 210 minut), potom, v závislosti na teplotě, udržuje teplotu ještě cca 1 hod. S dálkovým ovládáním je vše konfortnější, funguje až na 1 km, je možné měnit program, spouštět operativně, kontrolovat napětí,teplotu, min a max teplotu okolí.

  

 

 

WarmUp 1350/1850

 

WarmUp with SmartStart™ is the complete vehicle electrical pre-heating system with everything required for a warm and comfortable vehicle interior and ice free windows.  With WarmUp installed the vehicle starts easier, with less engine wear, reduced fuel consumption, reduced harmful emissions and a fully charged battery every time.

The WarmUp kits are delivered depending on the chosen requirements of the Termini™ vehicle interior heater.  The Engine heater itself should be bought separately depending on the vehicle and engine type. 

bought separately depending on the vehicle and engine type

Termini™ kupévarmer

Termini™ is a modern vehicle interior heater in a miniature format, so small and elegant that it is convenient for all vehicle interiors. Tests show that fast heating and even temperatures throughout the vehicle interior are achieved. This reduces connection times and also energy use. The interior heater range has 3 variations 1350W, 1850W and 2100W.  Read more on the Termini series here.

WarmUp

MultiCharger 1203

MultiCharger 1203 helps to guarantee a long battery life.  DEFA battery chargers ensure a fully charged battery every time.  Read more on MultiCharger 1203 here.

WarmUp


Safe Car

A warm car interior makes a cold winters morning more pleasant. Ice-free windows make for a safer drive. Did you know that the police may take action against drivers who have their visibility impaired by ice on the windows?

WarmUp

WarmUp

SmartStart™

SmartStart™ is a wireless control unit with a simple and easy to read display and two way communication up to 500m range unobstructed.

Simple Connection

WarmUp contains everything needed to pre-heat the vehicle and fully charge the battery: Connection cables, appliance inlets, interior heater, battery charger, extension cables. (Engine heater must be bought separately).WarmUp

KONTAKT

Jiří Hradecký - Auto JH Martin Hradecký - Antény JH
Bratří Štefanů 492/63 Rybova 1908/31
500 03 Hradec Králové 500 09 Hradec Králové
+420 608 245 458 +420 774 245 458
hradecky.hk@seznam.cz martin.hradecky@seznam.cz
www.autojh.cz www.antenyjh.cz